News Archive
Dünyaya, Türk Kültür ve Sanatını anlatıyor…
Antik Dekor Magazine, 13.04.2011
2000 yılında Amerika’da kurulan, Boston, Detroit, İstanbul, Sonoma ve Washington’da şubeleri bulunan Turkish Cultural Foundation (Türk Kültür Vakfı), Türk kültürünü ve mirasını çeşitli etkinlikler, organizasyonlar ve faaliyetlerle tüm dünyaya tanıtıyor.

Yıllardır ülkemiz için yapılmasını hayal ettiğimiz birçok projeyi kısa sürede hayata geçiren, idealist bir Türk tarafından kurulan “Turkish Cultural Foundation”, mimariden müziğe, güzel sanatlardan tekstil ve edebiyata kadar kültürel mirasımızın zenginliğini ve çeşitliliğini yurtdışında başarıyla tanıtıyor.

Vakfın en önemli faaliyetlerinden biri, Prof. Nurhan Atasoy’un Amerika’nın önemli merkezlerindeki müzelerde verdiği sanat tarihi konferansları. Vakıf, İstanbul şubesinde yabancı enstitülerin temsilcileri, elçilik yetkilileri ve yurtdışından davet edilen üst düzey yöneticilere önemli akademisyenlerin ve müze uzmanlarının verdiği konferanslarla da Türk kültürünün tanıtılmasını hedefliyor.

Amerika’daki SOFA Sanat Fuarları’ndaki standlarında Türk sanatçılarımızı temsil ederek destekliyor. Tam bir kültür ziyafeti sunan Turkish Cultural Foundation’ın www.turkishculturalfoundation.org websitesini mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.
 
Flag Counter