News Archive
Sezen Aksu ABD'ye gidiyor
Portakal.com, 30.03.2010

Sezen Aksu, 4-7 Nisan tarihlerinde konser vermek üzere 10 yıl aradan sonra ABD'ye geliyor.

Sezen Aksu'nun aylar öncesinden açıklanan ve 4 Nisanda Maryland'in North Bethesda kentindeki Strathmore Konser Salonu'nda başlayacak konser turunun, 6 Nisanda New York'un dünyaca ünlü Carnegie Hall'de devam edeceği, son olarak da ünlü şarkıcının 7 Nisanda New Jersey'in Newark kentindeki Prudential Hall'de konser vereceği bildirildi.

ABD'nin İngilizce yayın yapan Türk dergisi ''TurkofAmerica'' tarafından yapılan basın açıklamasında, ''TurkofAmerica ile GNL Entertainment'ın ortaklaşa organize ettiği ve kurumsal sponsorluğunu Washington merkezli Türk Kültür Vakfı'nın (Turkish Cultural Foundation) yaptığı konserlere Maryland, New York ve New Jersey'de yaşayan Türkler'in yanı sıra Virginia, Washington, Delaware, Pennsylvania, Connecticut, Florida gibi komşu eyaletlerde yaşayanların da büyük ilgi gösterdiği'' belirtildi.

Açıklamada konser yetkililerinin Maryland'deki konsere Miami'den, New York'taki konsere Los Angeles'tan bilet alanların olduğunu ve biletlere Türklerin yanı sıra değişik etnik kökenden pek çok Sezen Aksu hayranının yoğun ilgi gösterdiğini söyledikleri de ifade edildi. Açıklamada, ABD'deki 3 konserde 8 bini aşkın kişinin Sezen Aksu'yu izlemesinin beklendiği de kaydedildi.

Aksu, ABD'de en son 2000 yılında, New York merkezli ''Moon and Stars Project'' tarafından organize edilen konserde sahne almıştı.

Source : Portakal.com
 
Flag Counter